Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye eşış, cihan üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıdem bir Bilgi Herifı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnızca başına öne çıdem en balaban oranda ilaç içerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu balaban adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çkırmızıışmak istediği düzı büyütmek talip Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na göre insanın marifet nişanarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çkırmızıışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen başlangıçarı manaında ülkesini baki simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat başlangıçvuruları ile bile meşhurdur. 143 tane başlangıçvurulmuş ve 280’den okkalı beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani acil vüruten olaylarda hızlı sonuç kırmızıınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilgi Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Kayranında artık asıl bir mütehassıs olmasıyla müşterek kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda balaban bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında görev edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el güruhlen flavonol glikozit esaslı tutulmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 parça bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise enam ortada en çok berat başlangıçvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilgi Herifı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çkırmızıışmalarla adamlık tarihine faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı sebebiyle doğru mesleklere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse dahi asla çkırmızıışmalarından vazgeçmemiş baki olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez müşterek tutulmak üzere iyileştirme yuğrunda vüruttirdiği dahişkeleri keşfederek adamlık tarihine balaban bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese bile bazı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tespit etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan hâllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilindik şeylerin üzerinde çkırmızıışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çkırmızıışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkırmızıışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (taç etki) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Yekpare çkırmızıışmalarına tam odak çkırmızıışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birşu denli şirketin müşareket ve müessis kadrosunda görev almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reisıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Apotrsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca dahişkenin beraberinde insanoğluna yarayacak meslekler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta taçıkların geçmesi için muayyen bir zamanı beklesek dahi bazıları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile içerisinden basit bir halde iyileştirme edebilmek için bu kullanılıyor. Antrparantez seksüel mesleklev bozukluğunu da iyileştirme geçirmek için kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış hırse karşı mukavemetli ve hâllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı berat başlangıçvurularının 2000 adetine yaklaşanın gerçek sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı meslekleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkırmızıışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal yaşamdan ırak zaruri konut istirahatlarine sunulan mütebaki cihan toplumlarında birşu denli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü beyan eden Spektral Holding El Oturmuş Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine bünyelabilecek en güzel katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine balaban miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna mümasil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da balaban vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis meyanğıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde görev düz diğer ilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok balaban bir oranda farmasötik dahiabat patentinin gerçek sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk fail insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı girişimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın asliye amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana düzında çkırmızıışmalarını baki ferahleterek baki faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birşu denli kat Türkiye Senenin Bilgi Herifı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde bileğil mekân dışında yani global anlamda da birşu denli ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı önlemların alınlığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile müşterek doğru mesleklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkırmızıışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı mesleke yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birşu denli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken mümasil faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çkırmızıışmaları bulunan Spektral Plasman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam ayar yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda görev düz bir altın sahası ile müşterek başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğmeslekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı ayar yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a basıcı maden ruhsatları ile sağlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal madun bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin bile marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimî teminat olarak meslektiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.akarsu ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası tutulmak üzere iki sınai hammadde maden sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan alfabelı açıklamada mütalaalerine görev maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye balaban munzam ayar mizan potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ses yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise natürel gereç bünyesındaki berhavaluklar sebebiyle koca derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan koca oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt en planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine yaraşır rezerv sabitleme raporları düzenlenerek bölüt enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada görev düz ayrıntılara göre başkaca, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir