Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı felek cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir felek bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına veçhe veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı altında binalır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri gibi kişisel bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında yakınlarında adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve teknik gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi fail ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak zemin kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları söz gelişi fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene ortamında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Zaman bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine muhteşem rabıta göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez doğum haritası yorumlamak, nefis analizi eylemek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sağlık astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en gerçek görevlerinden biridir. Kişinin doğum evveliyatına, saatine ve alegori bakılırsa hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlak bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı daha çokça vukuf sahibi geçmek istiyorsanız, birsonsuz terimle muhaliflaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum evveliyatına bakılırsa belirlenir ve birsonsuz kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki vakalar karşı vukuf verebilir.

  2. Arslan Burcu: çoğu kez 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar sinein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Doğum haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi yaşamma şekline sim eder.

Burç yorumlaması karşı çok çokça vukuf sahibi geçmek sinein, astroloji terminolojisine aşina geçmek önemlidir.

Had Mazmunı
Doğum haritası Bir kişinin doğum anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söyleyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı vukuf verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki vakalar ve nefis özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir gayrı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere sim edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğdavranışimlere sim edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse bile, yakınlarında bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, müstakbel tahmini ve daha sert çok laf karşı vukuf ita dair oldukça bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir