Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, mürtefi lisans eğitimini Değer Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş yerında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde marka tesisu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk posta önemli üniversite kurumlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze kadar terbiye dalünde sülale olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En oylumlu ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası hareketli çdüzenışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, sepet topu abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arz aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin üstı esna Türkiye’nin en oylumlu özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda arz almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı muvaffakiyetlı girişimlerden dolayı biraşkın cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir